Urząd Miasta Żagań zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej zagan.wkontakciejst.pl.
Strona internetowa jest Zgodna - strona jest w pełni zgodna z ustawą z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Tomasz Jakimczuk — mejlowo [email protected] telefonicznie 68 477 10 21.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Urząd Miasta Żagań, pl. Słowiański 17, 68-100 Żagań: Do budynku prowadzą 2 wejścia - od placu Słowiańskiego oraz z tyłu budynku od strony parkingu Urzędu Miasta. Dojście do wejścia dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się od prawej strony budynku. Wejście główne do budynku od strony Pl. Słowiańskiego posiada 2 schody. Przy wejściu od parkingu Urzędu z tyłu budynku znajduje się podjazd dla wózków. Dla osób poruszających się na wózkach dostępne są tylko pomieszczenia na parterze magistratu. W budynku nie ma windy. Punkt informacji Urzędu Miasta znajduje się na parterze budynku. Po kontakcie z punktem informacji UM pracownik punktu obsługi poprosi odpowiedniego pracownika o zejście na poziom parteru. W budynku nie ma toalety ogólnodostępnej. Przed budynkiem po prawej i lewej stronie od placu Słowiańskiego istnieją miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Zamiar skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego należy zgłosić najpóźniej na 3 dni robocze przed dniem zamierzonej wizyty. Korzystanie z pomocy tłumacza w urzędzie jest bezpłatne tylko dla osoby uprawnionej. Osobą wyznaczoną do kontaktu w tej sprawie jest Tomasz Jakimczuk, tel. 68 4771021, e-mail: [email protected] Urząd Miasta Żagań, ul. Jana Pawła II 15, 68-100 Żagań: Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. Jana Pawła II oraz z tyłu budynku od strony parkingu budynku Urzędu Miasta – dojazd od ul. Mickiewicza. Wejście główne do budynku od strony Jana Pawła II posiada kilkanaście schodów. Wejście z tyłu budynku dostępne jest dla osób z niepełnosprawnościami z poziomu terenu bez progów na poziom pierwszej kondygnacji. Budynek wyposażony jest w platformę dźwigową dla osób poruszających się na wózkach umożliwiającą dostęp na pierwsze piętro budynku. Dla osób na poruszających się na wózkach dostępne są pomieszczenia na parterze z tyłu budynku oraz pierwsze piętro. W budynku istnieje toaleta przystosowana da osób z niepełnosprawnościami na I piętrze. Z tyłu budynku znajdują się miejsca parkingowe. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.