Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia -
Miasto Żagań - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Przeglądasz wpisy z kategorii

Wstępna lista projektów zakwalifikowanych do Żagańskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

3 miesiące temu

Zgodnie z harmonogramem Żagańskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 publikujemy wstępną listę zakwalifikowanych do głosowania projektów. Przedstawione koszty są szacunkowe i poglądowe, koszt realizacji może ulec zmianie w zależności od ostatecznego zakresu inwestycji.


ZADANIA INWESTYCYJNE:

1.   „Oznakowanie trasy parkrun Pałac Książęcy” - 28.250,00

2.   „Renowacja zegara słonecznego” - 50.000,00

3.   „Strefa aktywności” - 290.000,00


ZADANIA NIEINWESTYCYJNE:

1.  „Złote Ogrody Księżnej Doroty” - Kiermasz Ogrodniczy w Parku Książęcym w Żaganiu - 30.000,00

2.  „Festiwal Historii - Żagań 2025” - 60.000,00

3.  Pierwsze Żagańskie Forum Inicjatyw Społecznych „Hub NGO” - 35.000,00


Do 19 sierpnia autorzy odrzuconych wniosków mają czas na składanie odwołań od oceny zespołu weryfikującego. Ostateczna lista projektów ogłoszona zostanie do 28 sierpnia, a 2 września rozpoczniemy głosowanie w formie papierowej lub elektronicznej na www.zagan.konsultacjejst.pl.

👍
0
👎
0
😲
0
Więcej
Zrzut-ekranu-2024-08-13-124541-1068x543.png

Głosowanie do budżetu obywatelskiego 2024

rok temu

Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 14 września 2023 roku w formie elektronicznej za pośrednictwem strony https://zagan.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski lub papierowej (ankieta do pobrania ze stron urzędu lub w punkcie podawczym). W przypadku głosowania w formie papierowej ankietę należy złożyć w Punkcie Informacji Urzędu Miasta Żagań (pl. Słowiański 17) do 14 września w godzinach pracy magistratu.


Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec Żagania, niezależnie od wieku – zatem dzieci w każdym wieku, młodzież i dorośli. Weryfikacja danych, w tym o zamieszkiwaniu na terenie Żagania, odbywa się na podstawie rejestrów i ewidencji.

Każdy mieszkaniec może wybrać maksymalnie dwa zadania z przedstawionej w ankiecie listy – oddając jeden głos na zadanie inwestycyjne, a drugi na zadanie nieinwestycyjne.

Do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 wybrane zostaną:

– zadania inwestycyjne, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania puli 525 tys. zł,

– zadania nieinwestycyjne, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania puli 125 tys. zł.

Lista wybranych projektów do realizacji w 2024 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego opublikowana zostanie na stronie internetowej Urzędu Miasta Żagań https://zagan.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski do dnia 27 października 2023 r.


Zasady budżetu obywatelskiego określa Uchwała nr LXV/438/2023 Rady Miasta Żagań z dnia 25 maja 2023 roku w sprawie: określenia wymagań jakie powinien spełniać projekt Budżetu Obywatelskiego Gminy Żagań o statusie miejskim na 2024 rok.

👍
0
👎
0
😲
0
Więcej
plakat-BO2024.jpg

1 września zaczniemy głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego

rok temurok temu

Ogłaszamy ostateczną listę projektów, spośród których w dniach od 1 do 14 września mieszkańcy Żagania wybiorą te, które miasto zrealizuje w roku 2024. W wyniku odwołań uwzględniono dwie dodatkowe propozycje mieszkańców, dzięki czemu w tym roku będzie można wybierać spośród 12 zadań. Przypominamy, że można głosować na na jedno zadanie nieinwestycyjne oraz jedno inwestycyjne. Pula środków, jaką otrzymali do rozdysponowania mieszkańcy, wynosi 650 tysięcy złotych.


Głosujemy w formie elektronicznej (za pośrednictwem strony zagan.konsultacjejst.pl) lub papierowej – ankieta dostępna poniżej. Wypełniony i podpisany druk należy złożyć następnie w punkcie podawczym magistratu. Aby ułatwić Państwu decyzję na stronie budżetu przygotowano prezentacje projektów.


Ankieta do pobrania w załączniku.

👍
0
👎
0
😲
0
Więcej
plakat-BO2024-1086x1536.jpg

Żagański Budżet Obywatelski 2023

ponad 2 lata temu

Wraz z kolejną odsłoną budżetu obywatelskiego zwiększamy pulę środków, którą oddajemy do Waszej dyspozycji. Do zagospodarowania jest 625 tysięcy złotych – 500 tysięcy na zadania inwestycyjne oraz 125 tysięcy na zadania nieinwestycyjne.


Jak układa się harmonogram działań w ramach budżetu obywatelskiego?


Od 13 do 27 czerwca czekamy na propozycje i pomysły mieszkańców Żagania, zgłoszone przez stronę www.zagan.konsultacjejst.pl lub w formie papierowej na specjalnym formularzu dostępnym tutaj.

Nad zadaniami, które przejdą pomyślnie proces weryfikacji formalnej, będziemy głosować w terminie od 24 sierpnia do 7 września. Kolejny raz dostępne będą dwie formy wyrażenia poparcia dla ważnego dla Was projektu – papierowa i elektroniczna. Do 20 października poznamy wyniki decyzji mieszkańców i zadania, które wpisane zostaną do budżetu miasta na rok 2022.


UWAGA! Przed rejestracją pomysłu poprzez stronę należy zebrać komplet dokumentów, czyli listę poparcia i zgody opiekunów prawnych, jeżeli wśród popierających nasz projekt są osoby niepełnoletnie. W trakcie wypełniania wniosku należy “podpiąć” zeskanowane dokumenty we wskazanych miejscach. Po złożeniu wniosku nie ma możliwości uzupełniania i edytowania treści.


Jak dokładnie zgłosić projekt?

  1. Wymyśl zadanie, które ma być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2022 roku (zgłoś je przez zagan.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski lub na pobranym formularzu wniosku)
  2. Zbierz minimum 15 podpisów mieszkańców Żagania na liście poparcia Twojego projektu (wzór listy poparcia).
  3. Złóż projekt z załączoną listą poparcia do 27 czerwca poprzez stronę https://zagan.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski lub w formie papierowej w punkcie podawczym Urzędu Miasta Żagań.


Projekt zgłoszony w ramach żagańskiego budżetu obywatelskiego powinien:

być poparty przynajmniej przez 15 osób (każdy mieszkaniec może zgłosić i poprzeć tylko jeden projekt),

mieć charakter inwestycyjny (nowa inwestycja, modernizacja, rozbudowa, remont, zakup wyposażenia) lub nieinwestycyjny (wydarzenie o charakterze: kulturalnym, sportowym, edukacyjnym i innym),

być zaplanowany do realizacji na terenie będącym wyłącznie własnością gminy.


Ważne, aby zgłaszane pomysły dało się zrealizować w trakcie roku kalendarzowego (od opracowania projektu do realizacji inwestycji) oraz by należały one do zadań własnych gminy i były zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.


→ W tym roku zdecydowano, że w ramach budżetu nie będą wykonywane remonty lub budowy dróg oraz parkingów powyżej 6 miejsc postojowych.

→ W ramach budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane działania, których wymagany budżet całkowity na realizację przekraczałby kwoty:

  • 300 tysięcy złotych – w przypadku zadania inwestycyjnego,
  • 60 tysięcy złotych – w przypadku zadania nieinwestycyjnego.


Po podliczeniu Państwa głosów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego zostaną wybrane:

– zadania inwestycyjne, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania puli 500 tysięcy złotych,

– zadania nieinwestycyjne, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania puli 125 tysięcy złotych,


Serdecznie zapraszamy do aktywności na każdym z etapów żagańskiego budżetu obywatelskiego 2023.


Wszystkie wzory wniosków i oświadczeń wraz z uchwałą określającą zasady Budżetu Obywatelskiego 2022 dostępne są na stronie zagan.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski oraz na bip.zagan.pl

👍
0
👎
0
😲
0
Więcej
plakat-B0-2023-003-1086x1536.jpg

Od jutra głosujemy na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego

ponad 3 lata temuponad 3 lata temu

Już jutro (24 czerwca) rozpocznie się głosowanie nad zweryfikowanymi propozycjami zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Mieszkańcy Żagania zdecydują w specjalnej ankiecie, które z zadań zostaną zrealizowane. Głosować będziemy do 12 lipca 2021 roku.


Zasady głosowania:


1) Każdy mieszkaniec może wybrać maksymalnie 2 zadania z przedstawionej w ankiecie listy, z zastrzeżeniem, że jeden głos może zostać oddany na zadanie inwestycyjne, a drugi na nieinwestycyjne.


2) Za nieważny uznaje się głos, który oddany został:

- przez postawienie znaku „X” w kratkach obok nazwy więcej niż jednego zadania inwestycyjnego lub obok nazwy więcej niż jednego zadania nieinwestycyjnego albo niepostawienie znaku „X” w żadnej z kratek,

- na karcie niezawierającej imienia, nazwiska, adresu zamieszkania lub czytelnego podpisu,

- przez mieszkańca na więcej niż jednej karcie do głosowania (w przypadku gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy są nieważne).


Lista zweryfikowanych propozycji:

Zadania inwestycyjne



  1. Budowa boiska osiedlowego przy ul. Długosza - 260.000,00 zł
  2. Strefa aktywności przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Żaganiu - 84.500,00 zł
  3.  „CUBE ART” (mobilny system wystawienniczy do prezentacji prac miejscowych artystów) - 18.123,15 zł
  4.  „Rodzinna strefa aktywnego wypoczynku” (przy ulicy Wesołej 38 w Żaganiu) - 105.500,00 zł
  5. Strefa zdrowia i sportu dla małego i dużego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Doroty księżnej żagańskiej w Żaganiu - 97.700,00 zł
  6. Ścieżka pieszo – rowerowa od ul. Nowogródzkiej do ulicy Skarbowej - 155.000,00 zł


Zadania nieinwestycyjne



  1.  „ŻAGAŃ UNDERGROUND FEST” (25 – 27.08.2022 r) - 53.110,00 zł
  2.  „Witamy Wiosnę w Żaganiu” (19–20.03.2022 r) - 19.840,00 zł
  3.  „Power Rower w Żaganiu” (impreza o charakterze rekreacyjno – sportowym) - 16.500,00 zł


Ankietę można pobrać i złożyć w Punkcie Informacji Urzędu Miasta Żagań w dniach od 24 czerwca do 12 lipca 2021 roku.


Zachęcamy Państwa do głosowania w formie elektronicznej, bez konieczności wychodzenia z domu, poprzez platformę https://zagan.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski


Po podliczeniu Państwa głosów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego zostaną wybrane:

– zadania inwestycyjne, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania puli 480 tysięcy złotych,

– zadania nieinwestycyjne, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania puli 120 tysięcy złotych.


Serdecznie zachęcamy do głosowania.

👍
0
👎
0
😲
0
Więcej
plakat-b2-BO-2022-scaled-1-696x984.jpg

Lista propozycji możliwych do realizacji w ramach Żagańskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

ponad 3 lata temu

Zgodnie z harmonogramem Żagańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 publikujemy wstępną listę projektów możliwych do realizacji. Są to wszystkie zadania, które spełniły wymogi formalne określone w uchwale nr XXIX/111/2021 z dnia 26 marca 2021. Na liście nie znalazły się zadania dotyczące remontów dróg w mieście, gdyż zgodnie z zasadami Żagańskiego Budżetu Obywatelskiego nie mogą być one realizowane z tych środków. Burmistrz Andrzej Katarzyniec zadeklarował jednak, że wszystkie wskazane przez mieszkańców drogi i chodniki będą brane pod uwagę w trakcie opracowywania przyszłych budżetów miasta.


Do 15 czerwca składać można odwołanie od oceny merytorycznej.

Wstępna lista wniosków możliwych do realizacji.

👍
0
👎
0
😲
0
Więcej
plakat-b2-BO-2022-1068x1510.jpg